Jak Tu Ładnie w Osadzie

W Jak Tu Ładnie znajdziecie i naturę i czas, który się gdzieś zapodział…
Na tarasie przygotowaliśmy dla Was klimatyczne i wygodne meble ogrodowe,a także parasol. Są też leżaki i fotel bujany, żeby było Wam wygodnie i przytulnie, gdy będziecie wspólne spędzać czas na świeżym powietrzu odpoczywając, czytając, albo grając w karty lub gry planszowe. Z rozwagą wybieraliśmy książki, które są w każdym z domków, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dla miłośników sportu przygotowaliśmy wypożyczalnię kajaków i rowerów. Uwielbiamy podróżować po Mazurach spisaliśmy więc nasze ulubione trasy rowerowe i atrakcje, które kochają dzieci, a także warte odwiedzenia historyczne miejsca, jak m.in. Wilczy Szaniec.

Przy osadzie jest też boisko do siatkówki plażowej, i oczywiście piaszczysta plaża z pomostem. Blisko jeziora dzieci mają plac zabaw (ale nie martwcie się na zapas, wszystko jest bardzo bezpieczne). Bladym świtem Bartek czasem chodzi na ryby. Jeśli lubicie wędkowanie, to nad Jagodnym jest niewyobrażalnie pięknie, gdy słońce wychodzi zza widnokręgu. Wędki też pożyczamy :). Wieczorami możecie grillować na tarasie (oczywiście zdrowo, bo na grillu gazowym), albo usiąść nad brzegiem jeziora przy ognisku. Nie tylko wieczory są niezapomniane w naszej lawendowej saunie i balii jedyne o czym się wówczas myśli to: chwilo trwaj! Pasjami oglądamy filmy, nie mały na to wpływ ma nasza przyjaciółka Ewa ❤ Wszystkim, którzy mają taką samą fascynację udostępniamy nasze zaczarowane kino domowe.

Sprawdź atrakcje:

MIĘDZY KWIATAMI

To niezwykła otoczonym kwiatami jurta, w której na powierzchni 120 m2 znajduje się dystrybutor wody, miejsce w którym można usiąść, odpocząć, porozmawiać, ale także jest to przestrzeń, w której dzieci mogą się wspólne pobawić. Tu też w letnie chłodniejsze albo deszczowe popołudnia i wieczory z przyjemnością udostępniamy ekran do oglądania filmów.

Przebywanie w jurcie przywraca harmonię, łagodzi stres i wycisza, a także jest źródłem pozytywnej energii wzmacniając i regenerując organizm.

LAWENDOWA SAUNA I BALIA

pachnąca naturą ma być radością wszystkich, którzy kochają fińską saunę i drewnianą balie ogrodową. Wygodna, stworzona z naturalnych surowców przez wysokiej klasy fińskiego producenta przeznaczona jest do całorocznego używania.

Cennik wynajęcia Lawendowej SAUNY I BALI
Sauna: 100 zł, czas korzystania 1h
Balia: 100 zł, czas korzystania 1h
Sauna + balia: 180 zł, czas korzystania 1+1h

KINO LETNIE

W wersji domowej to nasze spełnienie marzeń, żeby móc oglądać filmy w rodzinnej atmosferze pod gołym. Wiedząc, że zostawienie małych śpiących dzieci jest ryzykowne zaopatrzyliśmy się w nianie bezprzewodowe, żebyście wieczorem mogli włączyć sobie film bez obaw, czy dzieci bezpiecznie śpią. Gdy pada zapraszamy do jurty. Do zobaczenia we wtorki, czwartki i niedziele 📽.

MIĘDZY FIGLAMI

Między FIglami znajdziecie całkiem sporo pomysłów do figlowania. Tu wypożyczycie kajaki, rowery, ale i możecie kupić regionalne piwo i wyśmienite wino. Przemierzyliśmy mazurskie kręte dróżki i bardziej ruchliwe drogi i przygotowaliśmy dla Was okoliczne rowerowe trasy, a także trasy wycieczek samochodowych

Cennik wypożyczalni MIĘDZY FIGLAMI
Kajak (2 osobowy): 25 zł / 1h
Rower (z fotelikiem lub bez): 10 zł / każda rozpoczęta godzina LUB 60 zł / cały dzień

MIĘDZY FRĘDZLAMI

Uwielbiamy się wylegiwać na leżakach i bujać w hamakach, dlatego i chcemy, żebyście i Wy skorzystali z tego szczęścia.

PLAC ZABAW

Jest zaraz przy osadzie, wyposażony w drewniane zabawki dla dzieci i drewniany domek, żeby skryć się przed upalnymi promieniami słońca albo deszczem.

MIEJSCE NA OGNISKO

Jest tuż za płotem, nad samym jeziorem. Te wieczory przy ognisku wspomina się cały rok tęskniąc za latem na Mazurach.

Możliwość zorganizowania ogniska (przygotowanie, kiełbaski, chleb) cena 50 zł / osoba, minimum 4 osoby


PLAŻA, KĄPIELISKO i BOISKO DO PIŁKI RĘCZNEJ I SIATKOWEJ

Jest nie dalej niż 100 metrów od OSADY, jest mała i kameralna, idealna dla letników. Boisko, które sąsiaduje z plażą daje wiele przyjemności z widoku na mazurskie jezioro.

LOT BALONEM

Używanie czystego powietrza bliżej nieba musi być jeszcze zdrowsze i dlatego skontaktowaliśmy się z Panem Dariuszem Brzozowskim, wybitnym polskim pilotem, który nie tylko posiada 30 letnie doświadczenie i 3500 godzin nalotu, ale także ustanowił wysokościowy rekord Polski w klasie AX-9.
Podróż balonem ponad mazurskimi jeziorami jest jak źródłem niewyobrażalnie dzikiej radości! Chcąc, abyście mieli jak najmniej trosk, zatroszczyliśmy się o to, żeby start i lądowanie były przy naszej Osadzie.

Cennik lotu balonem
Lot balonem 450 zł/os – przy obecności min. 4 osób / max 20 osób
Lot balonem 2000 zł – przy obecności 1 / 2 osób

RODZINA BOCIANÓW

Co roku przylatują do swojego domu! Jesteśmy nimi zafascynowani! Pan Bocian to Wincenty, a Pani Bocianowa to Hildegarda. W tym roku przyleciał najpierw Pan Bocian 24 marca, a dzień później była Pani Bocianowa.
Czekamy na dzieci ❤️

PORT ŻURAWI KĄT

Port jest uroczy i mały, bo na 50 jachtów. W cichej zatoce, malowniczy i zadbany. Do portu z Osady jest 400 metrów.
www.portmillennium.pl

REJS JACHTEM MOTOROWYM

Zapraszamy na niezapomnianą podróż po mazurskich jeziorach światowej klasy jachtem motorowym firmy Axopar model 28 Cabin, sygnowany linią Brabus. Na jachcie może przybywać 8 osób plus sternik. Płynięcie tą motorówką, w szczególności na zachód słońca sprawi, że świat stanie się piękniejszy. Możecie się nią wybrać na jedyną na Mazurach rybę serwowaną na środku jeziora Szymon, albo do Giżycka lub Mikołajek.
Parametry:

długość całkowita 9 m
szerokość 2.95 m
wysokość nad KLW 2.83 m
zanurzenie 0.80 m
załoga 9 osób
koje 4
zbiornik paliwa 280 l
spalanie ok. 1,5l/min. przy pełnej prędkości
silnik zaburtowy 300 KM
prędkość max. 70 km/h
kategoria projektowa C

Koszt wypożyczenia jachtu: 500 zł/h plus paliwo 150 zł.